Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rus turistler ne kadar harcadılar?

“Vatandaşlarımız 10 yılda yurt dışında tatile 250 milyar dolardan fazla harcadı. Bu para ile Türkiye, Mısır ve Yunanistan yeniden inşa edildi.”

Bu açıklama, son dönemde iç turizmi geliştirme projelerini gündeme getiren Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Çernışenko’dan geldi.

Rus turistlerin dünyada en fazla seyahat eden turistler arasında altıncı sırada olduğunu belirten Çernışenko, “Bize ise çok az yabancı geliyor. Bu sıralamada dünyada 35’inciyiz. Uluslararası arenada Rus turistler için mücadele ediyorlar. Rus turistleri Türkiye’de, Yunanistan’da, İspanya’da, Tayland’da, Vietnam’da, Mısır’da çok seviyorlar. Rusya’da para kazanan insanlaarın kazandıkları paraları Rusya’da harcama imkanı ve arzusu olmalı” dedi. 
 
Başkan Putin’in talimatıyla başlatılan yeni ulusal proje kapsamında iç turizmde turist sayısının 2030’a kadar 140 milyona çıkarılması hedefleniyor. 2019’da bu rakam 65 milyon seviysindeydi.
 
Bu hedef doğrultusunda 2030’a kadar federal bütçeden 529 milyar, yerel bütçeden 72 milyar ruble harcanması planlanıyor. 
 
30.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi