Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'da inşaata mega proje dopingi

İnşaat sektörü, yakın gelecekte de Rusya ekonomisinin lokomotifi olmaya devam edecek. Özellikle altyapı projeleri ile Rusya'da yeni inşaat hamlesi başlıyor.

Rusya, büyük çaplı altyapı projeleri için yeni bir programı hayata geçiriyor. Forbes dergisinin aktardığına göre, “Agresif altyapı kalkınması” adlı program kapsamında, önümüzdeki dokuz yıl boyunca  22 trilyon ruble (293,7 milyar dolar) harcanması planlanıyor.

 
Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin’in girişimiyle hayata geçirilen proje kapsamında, Rusya'da 41 aglomerasyonun (yeni kentsel alan) geliştirilmesi, "turistik şehirlerinin" oluşturulması, çevre sorunlarının çözümü ve her aileye "bir oda daha" tahsis edilmesi planlanıyor. Konut inşaatı, projede önemli yer tutacak.
 
Business FM’e değerlendirmede bulunan Svetlana Vorontsova, "Başkan Putin'in son federal meclis konuşmasından yüksek hızlı otoyolların veya hızlı tren hatlarının inşası için özel bir program dile getirilseydi, bu paranın nereye gideceğini açıkça anlardık. Şu an ayrıntıları bekliyoruz. Peki 22 trilyon ruble harcanabilir mi? Tabii ki mümkün. Çünkü tek bir yola, Moskova-St.Petersburg, yüksek hızlı tren hattı bir trilyondan fazlaya mal olacak" dedi. 
 
22 trilyon rublelik bütçenin federal ve yerel bütçelerin yanı sıra iş dünyasından, bankalardan ve kalkınma kuruluşlarından sağlanacak kaynaklarla karşılanacağı belirtiliyor.
 
Başkan Putin, altyapı projeleri için ayrica 500 milyar ruble kredi alınacağını açıklamıştı.
 
28.4.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi