Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

'Yatarak ayda 100 bin ruble kazanmak'

"Hiç çalışmadan, Rusya şartlarında iyi bir sabit gelirle yaşayabilmek, rantiye mertebesine çıkabilmek için ne kadar para sahibi olmak lazım?" Uzmanlar bu soruya cevap aradı:
 
İzvestiya gazetesine değerlendirmelerde bulunan ekonomistler, belli bir meblağla değerli kağıtlara yatırım yaparak ömür boyu ayda 100 bin ruble (11 bin TL) pasif gelir elde etmenin doğru yatırım araçlarıyla son derece gerçekçi olduğunu hesapladılar.
 
Freedom Finance analisti Yevgeni Mironyuk'a göre, bu şekilde para kazanmak için en az 20 milyon ruble, yani 264 bin dolar yatırım yapmak şart.
 
Mironyuk, yılda yüzde 6-7 gelir getiren üç yatırım aracına işaret ediyor: tahviller, sabit faizli eurobond'lar ve emlak fonları.
 
BKS Mir İnvestitsiy'den Andrey Revenko, ilk kez yatırım yapacaklara tahvillere odaklanmalarını öneriyor. İleri aşama yatırımcılar ise kar paylı hisse senetleriyle yılda yüzde 6-7'lik bir gelir elde etme şansına sahip.
 
Vadeli hesaba para yatırarak ayda 100 bin ruble kazanmak içinse 26 milyon rubleye ihtiyaç var.
 
Ancak vadeli hesaplardan elde edilen gelirin enflasyona yenik düştüğünü düşünen ekonomistler de mevcut. Finans ve Yatırım Yönetimi Akademisi'nden Aleksey Kriçevski'ye göre, en güvenli ve en basit yatırım aracı hala döviz.
 
2.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi