Web tasarım ve yazılım bloğu Herşeyden biraz...

Link değişiminin zararları

Link değişiminin zararları,arama motou optimizasyonu, backlink, blackhat, link değişimi

Eskiden link degisimi yapilarak Google’da ust siralara yukselkmek icin buyuk bir avantaj elde etmek mumkundu. Bir cok site link degisimi yapar ve faydasini fazla zaman gecmeden gorurdu.

Ancak, artik link degisimi faydasiz ve hatta zararli bir SEO tesebbusu haline geldi. Cunki Google bu tur girisimleri arama sonuclarinda haksiz bir sekilde yukselmek icin yapilan calismalardan biri olarak algiliyor. Hatta bunun da otesinde 3 tarafli link degisimi, yani site A site B’ye link veriyor, site B de site A’ya site D’den link veriyor. Bu tur karisik bir islemi bile Google algilayabiliyor artik ozellikle ayni IP adresinde yer aliyorsa siteler.

Google’un kendisini aldatmaya yonelik bu ve benzeri davranislari acimasizca cezalandirdiginin farkinda olmak gerek. Zira, arama sonuclarinda objektif kosullarda yukselmenin disindaki yukselmeler eninde sonunda sonucsuz kaliyor, ve hatta zararli oluyor.

Bu yuzden artik link degisimi kavramini tamamen SEO konusunda yapilabilecekler arasinda kaldirmak gerekiyor. Tamamen tek tarafli ve yapilacaksa kimseye hissettirilmeden elde edilen linkler artik makbul.

Paylaş:    

  Yorumlar


Bu yazı için henüz yorum yapılmamış.İlk yorumuz siz yapın


  Yorum Yap


 
  Kısaca
Homeofis çalışıyorum ancak gerektiğinde Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir yerde projenize destek verebilirim.

Projenizle ilgili profesyonel hizmet almak istiyorsanız benimle iletişim bölümünde bulunan bilgiler aracılığı ile veya iletişim formu ile bağlantı kurabilirsiniz.
  Facebook