Web tasarım ve yazılım bloğu Herşeyden biraz...

Arama motoru optimizasonu tanım

Arama motoru optimizasonu tanım,seo nedir,search engine optimization,arama motoru optimizasyonu

Seo nedir?
Searh Engine Optimization (SEO) Yani Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.Arama motoru optimizasyonu bir web sitesinin en önemli unsurlarından biridir.

Seo için çok çeşitli kriterler vardır bunlar elimizde olanlar ve elimizde olmayanlar diye iki kısımda gruplandırılabilir.Elimizde olmayan durumlar google'ın insiyatifindenki durumlardır ,elimizde olan durumlar ise yaptığımız ve yapacağımız tüm sitelere standart olarak uyulanmaktadır.

Sitenizin adresini bilen kişi zaten adres çubuğuna girip sitenize ulaşabilir Önemli olan bilmeyen web kullanıcılarının sitenize ulaşabilmesini sağlamaktır. Bu bağlamda seo devreye girmektedir.

Ücretli reklam hizmeti vermiyorum nedeni ise bu tarz reklam hizmeti sağlayan firma veya şahısların bazı etik olmayan davranışları ve günlük tıklanma limitinin olmasıdır bunun yerine sitenize kelime,sayfa ve site bazlı olarak optimizasyon hizmeti veriyorum.Buda senelerce kullanmaya karşılık bir defa ödeyeceğiniz bir tutar karşılığında verilmektedir ve kısa sürede internetten kazanacağınız müşteriler sayesinde kendini amorti edecektir.

Paylaş:    

  Yorumlar


Bu yazı için henüz yorum yapılmamış.İlk yorumuz siz yapın


  Yorum Yap


 
  Kısaca
Homeofis çalışıyorum ancak gerektiğinde Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir yerde projenize destek verebilirim.

Projenizle ilgili profesyonel hizmet almak istiyorsanız benimle iletişim bölümünde bulunan bilgiler aracılığı ile veya iletişim formu ile bağlantı kurabilirsiniz.
  Facebook